Bio budownictwo z gliny

main_page

Budownictwo z gliny jest segmentem architektury zwanej Architekturą Ziemi. Architektura Ziemi prezentuje pogląd, iż Ziemia nie jest martwa, jest żywym organizmem, posiada swoją energię zasilaną energią planet.

Ta energia zwana także energią Życia lub Natury jest w stałym ruchu, przenika wszystkie istoty żywe, przepływa nieustannie pomiędzy ziemią i człowiekiem. Przerwanie lub naruszenie przepływu tej energii oznacza chorobę na poziomie fizjologicznym, a także mentalnym i duchowym.

Dlatego tak ważne jest aby domy budować z materiałów nie będących zaporą dla tej energii, a takimi są wyłącznie naturalne materiały budowlane. Domy postrzegano wówczas nie tylko jako schronienie przed deszczem czy zimnem. Od tysięcy lat domy budowane zgodnie z prawami natury przynosiły mieszkańcom – zdrowie, także pomyślność w życiu i szczęście.

Ta wiedza, w naszym kręgu kulturowym, trwała jeszcze w czasach kultury greckiej. Ziemię zwano z greckiego Gaya – Ziemia-Matka. Słynny rzymski lekarz, pochodzenia greckiego Claudius Galen, energię Życia nazywał „Pneuma”. W średniowieczu lekarze używali określenia „fluidy życia”.

Chiny

W kulturze dalekiego wschodu wiedza o Ziemi i o energii Życia trwa nieprzerwanie od 6000 lat. W Chinach ta energia nazywa się CHI, w Indiach PRANA w Japonii KI.

Zapisane 3000 lat temu w chińskiej Księdze Przemian – I Ching zasady Feng shui są filozofią i wiedzą o tajemniczym działaniu wszechświata. Feng shui skupia się przede wszystkim na przepływie energii życia chi w domu i w jego otoczeniu. Jeśli nasza energia wewnętrzna jest w harmonii i pozostaje w harmonijnej równowadze z otoczeniem zachowujemy doskonałe zdrowie na lata.

Indie

Kultura starożytnych Indii opiera się na Wedach, spisanych 5 000 lat temu w sanskryckickich tekstach obejmujących wszystkie dziedziny życia. Według starodawnej tradycji wedyjskiej podstawową siłą rządzącą wszechświatem jest inteligencja. Wszechświat nie jest „chaosem”, ma niezwykle dokładną strukturę, która przemawia za nieskończoną inteligencją w naturze.

Aranżacją przestrzeni w Indiach, w zgodzie z prawami natury, zajmuje się Vastu, który uczy jak budować domy i urządzać teren. Filozofia wedyjska we wszystkim dostrzega działanie Boga, który stworzył świat materii zgodnie z odwiecznymi prawami. Vastu kładzie nacisk szczególny na uwzględnianie stron świata.

Kultura wedyjska nie oddziela sfery sacrum od profanum. Życie, świat materialny i duchowy postrzega jako jedność. Vastu należy stosować tak, aby projektowane domy budować jako miejsca uduchowione, które zapewnią mieszkańcom swobodę w prowadzeniu życia duchowego.

Projektując i budując Naturalne domy, stosujemy generalne zasady wschodniej wiedzy z myślą o zdrowiu, pomyślności w życiu i szczęściu ich przyszłych mieszkańców.

PS. Dnia 4 lipca 2012r. ogłoszono wyniki doświadczeń fizyków w Wielkim Zderzaczu Hadronów, w tunelu pod granicą szwajcarska i francuską, wyniki potwierdziły kanony wiedzy starożytnych, iż siłą rządzącą wszechświatem jest myśl, że świat jest myślą.

Fizyka kwantowa informuje nas, że podstawowy budulec przyrody znajduje się na poziomie kwantowym. Kwant – definiowany jako podstawowa jednostka materii lub energii jest miliony razy mniejszy od najmniejszego atomu. Na tym poziomie granica między materią a energią jest płynna. Każdy kwant jest niewidzialną wibracją – duchem energii czekającym na przybranie fizycznej formy.

salonik_w_domu_modelowym_-g
Salonik

poddasze_uzytkowe
Pddasze

Artykuł ze strony:

http://www.naturalnydom.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Contact Form Powered By : XYZScripts.com