Medycyna Chinska – Kolor Języka

Kolor, faktura i wilgotność języka pokazuje co dzieje się wewnątrz ciała.

W wiele terapiach , w tym Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) i naturalnej,  język jest pomocny  w  diagnozie.

Twój język jest bogato ukrwiony . Dzięki stałemu przepływowi śliny, jest stale czyszczony co utrudnia działania szkodliwym bakteriom funkcjonującym w obrębie jamy ustnej.

Stan języka odzwierciedla dokładnie stan zdrowia

W medycynie chińskiej język jest mapą pokazującą stan zdrowia organizmu.

Lekarz obserwując język może zobaczyć objawy niedokrwistości,sinicy-gdy zbyt mało tlenu dociera do płuc,zakażenia takie jak grzybica, odwodnienie,choroby nerek.

Język zdrowej osoby jest koloru różowego, a porusza się swobodnie i jest lekko wilgotny.

Jeżeli język zmienia kolor,możemy wykryć niedobór witamin, złe krążenie,wysoki poziom cholesterolu,alergie,problemy z trawieniem.

Oto, jak rozpoznać, co język mówi o stanie Twojego zdrowia:

Blady język

Oznacza,że we krwi brakuje hemoglobiny . To powoduje zmęczenie,senność

Stosuj bardzo zróżnicowaną dietę  zawierającą dużo żelaza znajdującego  się w chudym mięsie, zwłaszcza w wątrobie.

Chińskiego zielarza mówi: W tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) oznacza to, że zimno języka i prawdopodobnie brak energii lub uczucie zmęczenia. Biały to kolor elementów metalowych i TCM odnosi się do płuc i jelita grubego. Blady język może wskazywać na problemy w tych dwóch organach. Leczenia ziołami ogrzewającymi, takimi jak czosnek, imbir i cynamon.

Jasno czerwony język

Czerwony  język sygnalizuje brak niektórych składników odżywczych, zwłaszcza żelaza oraz witamin z grupy B. Żelaza, znajduje się w czerwonym mięsie, skorupiakach, orzechach i morelach, jest niezbędne do tworzenia czerwonych krwinek i niezbędny dla energii i witalności.

witaminy z grupy B są niezbędne dla przemiany energetycznej, wzrostu komórek i prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Chude mięso, owoce morza, orzechy i suszone morele są bogatym źródłem witaminy B.

Chińskiego zielarza mówi:

W medycynie chińskiej, czerwony język pokazuje ciepło. Kolor języka może wydawać się ciemniejszy w różnych częściach języka odnoszących się do różnych narządów w organizmie. Na przykład, nasada języka może pokazywać na nadmiar ciepła w jelitach. Schładzająca żywność to ogórek,melon,zielona herbata

Purpurowy język

Może wskazywać na  wysoki poziom cholesterolu, który może doprowadzić do problemów z sercem. Fioletowy język może również świadczyć o przewlekłym zapaleniu oskrzeli co zmniejsza skuteczność doprowadzenia tlenu do krwi.

Chińskiego zielarza mówi: Może to oznaczać zastój krwi, słabe krążenie albo za dużo cukru w organizmie, co sprawia, że czujesz się zmęczony i  jest Ci zimno. Oznacza to, że prawdopodobnie zbyt dużo jedzenia zimnych pokarmów

 Czerwone plamy

truskawka-jak plaster na końcu języka jest często spowodowane przez gorące napoje. Jednak czerwoną końcówkę języka w połączeniu z krwawiące dziąsła mogą wykazywać na brak bioflawonoidy – biologicznie czynnej znajdują się w witaminę C, która wzmacnia drobne naczynia krwionośne w skórze.

Upewnij się, że napoje nie są zbyt gorące! Dodaj dużo owoców cytrusowych, paprykę, kiwi i owoce do swojej diety.

Chińskiego zielarza mówi: Łaty plamy na języku odzwierciedla alergie jak egzema i astma. Chiński zielarz może przepisać mieszanki ziół, takich jak diabelskiego pazura,  i czosnek egzemy i lukrecji lub Gingko przy astmie.

Suchy język

Suchość języka jest często spowodowane przez obrzęk ślinianek – mięsiste worków pękaty pod językiem, gdzie ślina jest produkowana. Często jest to spowodowane stresem. Regulujemy  stres procedurami relaksacyjnymi, takimi jak oddychanie czy joga.

Ponadto stymulujemy przepływ śliny i wypłukanie ślinowych kanałów przez picie octu jabłkowego i cytrynowego rozpuszczonego w szklance wody. Trwałe wysuszenie może być spowodowane przez  zaburzenia immunologiczne.

Chińskiego zielarza mówi: suchy język  wskazuje, nadmierne wydzielanie śluzu w organizmie. Jest to spowodowane zbyt dużo mleka i cukru we krwi. Jedz dobrze zbilansowaną dietę i ogranicz mleko ,masło i jaja .

Biała powłoka na języku

Cienka warstwa na języku jest zdrowe i normalne. Ciężkie białe płytki  mogą wskazywać na  pleśniawki – zakażenie grzybem w ciepłych, wilgotnych miejscach ciała. Może to być spowodowane przez nadmierne stosowanie środków chemicznych do płukania jamy ustnej lub stosowanie antybiotyków. Pleśniawki jamy ustnej może wpływać na  kubki smakowe i powodować nieprzyjemny zapach.

Do czyszczenia używać  naturalnych produktów. Wymieszać ocet z dwoma ząbkami czosnku, jedna łyżeczką suszonej szałwii i jedna łyżka stołowa miodu wlewa się do pół litra wrzącej wody. Przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu trzech dni.

Chińskiego zielarza mówi: To odzwierciedla stan sysem pokarmowego. Jeżeli język nie posiada powłoki, oznacza to, enzymów żołądkowych, nie funkcjonują prawidłowo . Powłoka języka powinny być cienkie i białe.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Contact Form Powered By : XYZScripts.com