Monthly Archives: March 2014

Clematisy na wiosnę. Poradnik jak ciąć powojniki na wiosnę

Clematisy (powojniki) to popularne kwitnące pnącza. Czy trzeba przycinać clematisy na wiosnę? Jak wykonać cięcie roślin – powojników na wiosnę.

Dom ze słomy i gliny. Ekologiczne budownictwo w zgodzie z naturą

Moritz Reichert ze Stankowic – pasjonat ekologicznego budownictwa, znawca tradycyjnych i nowoczesnych konstrukcji drewnianych, członek „Unii Izerskiej”, Niemiec od trzynastu lat mieszkający w Polsce zbudował tego lata pierwszy na Dolnym Śląsku dom z kostki słomianej i gliny. Dom stoi we wsi Gajówka, w gminie Mirsk, niedaleko Jeleniej Góry.

Symbolika Słowiańskiej odzieży

Od niepamiętnych czasów Słowianie wierzyli, że ubranie, które zostało wykonane prawidłowo i z uczuciem nie tylko zdobi człowieka, ale daje również ochronę przed złymi siłami.

obraz

Tradycyjna symbolika kolorów Słowian jest interesująca. Syberyjscy szamani uważali spektrum kolorów jako instrument w wywieraniu wpływu na ludzką psychikę. I nie przez przypadek. Znany test Luschera ujawnia znaczenie kolorów dla ludzi. Długość fali świetlnej ma własną częstotliwość, która ma wpływ na regulację hormonalną danej osoby i rezonuje (albo nie rezonuje) z częstotliwością impulsów generowanych przez mózg.

Drewniana skrzynia na kwiaty

Drewniana skrzynia na kwiaty to ładny element wystroju ogrodu, tarasu lub balkonu. W takiej skrzyni można szybko szybko wyczarować kolorowy gąszcz kwiatów, który umili nam spędzanie czasu na tarasie lub balkonie. Możemy posadzić w niej nie tylko rośliny atrakcyjne z kwiatów, ale też o ozdobnych liściach, rośliny pachnące, szczególnie te odurzające swym zapachem w późnych godzinach wieczornych, a także warzywa lub zioła.

Truskawki na balkonie – odmiany, uprawa, kiedy sadzić

truskawki pnące zwisające balkonowe

Truskawki na balkonie uprawiane w doniczkach wiszących

Truskawki na balkonie to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które nie mają własnego ogrodu, a chciały by się cieszyć  zdrowymi, ekologicznymi owocami z własnej uprawy. Istnieją bardzo ciekawe odmiany truskawek na balkon o długich, zwisających pędach, owocujące nieprzerwanie od końca wiosny aż do jesieni. Zobacz kiedy sadzić truskawki na balkonie i jak wygląda ich uprawa w donicach lub skrzynkach balkonowych. Oto sekrety uprawy truskawek na balkonie!

Contact Form Powered By : XYZScripts.com