Monthly Archives: January 2014

Jak działają ogniwa słoneczne?

kolektor słoneczny

Z pewnością miałeś już okazję natknąć się na kalkulatory z ogniwami słonecznymi – urządzenia, które do swojego działania nie potrzebują baterii, a w niektórych przypadkach nie mają nawet przycisku wyłączającego je. Tak długo, jak mają dostęp do światła powinny one działać. Mogłeś kiedyś również spotkać większe panele solarne, czy to na bojach, czy nawet na niektórych zagranicznych parkingach.

Mimo, iż tego typu panele nie są tak popularne, jak wspomniane kalkulatory, wciąż istnieją i nie są trudne do zauważenia, jeżeli tylko wiesz, gdzie patrzeć. Faktem jest, że ogniwa fotowaliczne, które do niedawna były używane niemal wyłącznie w przestrzeni kosmicznej do zasilania elektrycznych systemów satelit, są obecnie używane coraz częściej w bardziej codziennych sytuacjach. Świat technologii stale jest

Bio budownictwo z gliny

main_page

Budownictwo z gliny jest segmentem architektury zwanej Architekturą Ziemi. Architektura Ziemi prezentuje pogląd, iż Ziemia nie jest martwa, jest żywym organizmem, posiada swoją energię zasilaną energią planet.

Ta energia zwana także energią Życia lub Natury jest w stałym ruchu, przenika wszystkie istoty żywe, przepływa nieustannie pomiędzy ziemią i człowiekiem. Przerwanie lub naruszenie przepływu tej energii oznacza chorobę na poziomie fizjologicznym, a także mentalnym i duchowym.

Dlatego tak ważne jest aby domy budować z materiałów nie będących zaporą dla tej energii, a takimi są wyłącznie naturalne materiały budowlane. Domy postrzegano wówczas nie tylko jako schronienie przed deszczem czy zimnem. Od tysięcy lat domy budowane zgodnie z

Eco-Dome – Kopuły

eco-dome-07

Malutki Domek, Zwany “Eko Kopułą” według projektu architekta Nadera Khalili.

Budowanie z ziemi obok budowania z kostek słomy jest jedną z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych metod na zapewnienie sobie taniego, ekologicznego schronienia. Niniejszy film jest pobieżną instrukcją budowy małego domku w kształcie kopuły monolitycznej. Krok po kroku przedstawione zostały fazy wznoszenia budynku nową techniką zwaną super-adobe, w której budulec stanowią worki wypchane stabilizowaną ziemią. Ta nowoczesna technika łączy tradycyjne, starożytne metody “adobe” (cegły gliniane lub mułowe), z techniką “rammed earth” (ubijanej ziemi) i klasycznej budowy z worków wypełnionych piaskiem.

Lista odtwarzania YouTube:

http://www.youtube.com/view_play_list?p=04EF93A38F6DAD61

Adres firmy oferującej rękawy

http://calearth.org/

Pozyskiwanie wodySYSTEM POZYSKIWANIA WODY Z DESZCZU “Open Source” JACEK wer.1

thumb_4_mini-osadnik2-system_pozyskiwania_deszczowki

Mam dom, w którym podstawowym źródłem wody jest deszczówka. Na moje potrzeby opracowałem rozwiązanie, które w prezentowanej formie funkcjonuje od 7 lat. Taką instalację można wdrożyć w każdym domu: jest prosta, można ją zbudować samemu z ogólnie dostępnych elementów, koszt wykonania jest bardzo niski. Deszczówka służy mi do spuszczania wody w toalecie , do prania , do kąpieli , do wszystkiego oprócz picia. Jako ciekawostkę powiem tu ,że wodę pozyskaną z deszczu zaniosłem do badania nic nie mówiąc jak jest pozyskana. Dostałem wyniki z adnotacją “woda zdatna do picia”. Wiedz więc, że tego typu “badania” nie są wiarygodnym źródłem informacji.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com