Category Archives: Rosliny doniczkowe i balkonowe

Najlepsze rośliny do biura, które oczyszczają powietrze

Przedstawiam 10 roślin, które szczególnie nadają się do biur. Rośliny te są mało wymagające i każdy poradzi sobie z ich uprawą. Ponadto oczyszczają powietrze z szkodliwych substancji, takich jak formaldehyd i benzen znajdujące się w dymie tytoniowym, czy aceton uwalniający się z monitorów.

Pierwsze kwiaty na balkon. Wybieramy rośliny odporne na wiosenne przymrozki

Wczesną wiosną świetnie sprawdzają się bratki. Można nimi spokojnie obsadzać donice balkonowe, gdyż bardzo dobrze znoszą wiosenne przymrozki. Dostępne są odmiany o różnych kolorach i wielkościach kwiatów. Niektóre kwitną nawet kilka miesięcy, a przy odpowiedniej pielęgnacji – nawożeniu i podlewaniu – będą tworzyć dużo kwiatów. Mają opinię nietrwałych, ale tylko w domu szybko więdną, gdyż jest im za ciepło. Marcowe chłody sprzyjają bratkom. Wystarczy tylko nie zapominać o ich podlewaniu.

Drewniana skrzynia na kwiaty

Drewniana skrzynia na kwiaty to ładny element wystroju ogrodu, tarasu lub balkonu. W takiej skrzyni można szybko szybko wyczarować kolorowy gąszcz kwiatów, który umili nam spędzanie czasu na tarasie lub balkonie. Możemy posadzić w niej nie tylko rośliny atrakcyjne z kwiatów, ale też o ozdobnych liściach, rośliny pachnące, szczególnie te odurzające swym zapachem w późnych godzinach wieczornych, a także warzywa lub zioła.

Truskawki na balkonie – odmiany, uprawa, kiedy sadzić

truskawki pnące zwisające balkonowe

Truskawki na balkonie uprawiane w doniczkach wiszących

Truskawki na balkonie to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które nie mają własnego ogrodu, a chciały by się cieszyć  zdrowymi, ekologicznymi owocami z własnej uprawy. Istnieją bardzo ciekawe odmiany truskawek na balkon o długich, zwisających pędach, owocujące nieprzerwanie od końca wiosny aż do jesieni. Zobacz kiedy sadzić truskawki na balkonie i jak wygląda ich uprawa w donicach lub skrzynkach balkonowych. Oto sekrety uprawy truskawek na balkonie!

Dlaczego zioła z supermarketów tak szybko usychają?

Na pewno nie raz zdarzyło wam się kupić zioła w doniczkach w supermarketach. Piękne, świeże i zielone roślinki po kilku dniach marniały i usychały. Dlaczego tak się dzieje? Czy można je uratować? Dlaczego zioła z supermarketów tak szybko usychają? Jak wygląda masowa produkcja ziół doniczkowych?

Contact Form Powered By : XYZScripts.com