Category Archives: Ogrodnictwo

Dow AgroSciences wants to spray more harsh chemicals! Tell the EPA that “insufficient information” is not good enough!

Dear Agnieszka,
Dow’s GMO corn and soybeans haven’t even been approved and the company is already making requests to the EPA to spray more harsh chemicals throughout the entire growing season. Tell the EPA that poisoning our farmland is not the solution to our food problems!

With risks like lower sperm counts, hormone disruption and non-Hodgkins lymphoma…Truck spraying pesticides - herbicidesTell the EPA that additional harsh chemicals are too risky!

Świeże warzywa przyszłości

Szanowny Czytelniku,

pewien młody Kanadyjczyk znalazł prosty sposób produkcji świeżych warzyw. Zamiast uprawiać je na wsi i zajmować się problemami z przechowywaniem i transportem, zakłada szklarnie na płaskich dachach dużych budynków w miastach, na przykład na hangarach i hipermarketach.

Grill w ogrodzie – jaki kupić, jak zbudować, jak grillować

Coraz bardziej popularne staje się pieczenie mięsa na świeżym powietrzu, przy wykorzystaniu grilla. Grille służą nam nie tylko w przydomowych ogrodach, ale równie często są zabierane za miasto na działkę, nad jezioro czy nawet na plażę. Znajdują się nawet amatorzy grillowania na balkonach. O ile grillowanie na plaży czy na balkonie w bloku budzi wiele kontrowersji (używanie grilla na balkonie przeszkadza sąsiadom i powoduje zagrożenie pożarowe), to nie ma przeciwwskazań aby grill w ogrodzie stał się stałym elementem wyposażenia naszej działki i pomagał nam w przygotowywaniu ciepłych potraw na świeżym powietrzu.

Domek dla owadów pożytecznych – instrukcja wykonania krok po kroku

Domki dla owadów pożytecznych należy ustawić w miejscu osłoniętym od deszczu i wiatru

Coraz popularniejsze jest instalowanie w ogrodach domków dla pszczół i innych owadów pożytecznych. Gdzie postawić w ogrodzie domek dla owadów zapylających? Materiały i instrukcja budowy domku dla owadów.

Dereń jadalny – wymagania, uprawa, wykorzystanie w ogrodzie

Dereń jadalny to krzew uprawiany w ogrodzie przede wszystkim dla pozyskania owoców.
Czy dereń jadalny może też być ozdobą ogrodu? Jak uprawiać i pielęgnować dereń
jadalny. Wykorzystanie derenia jadalnego w ogrodzie
deren-jadalny

Dereń jadalny to krzew uprawiany w ogrodzie przede wszystkim dla owoców

Contact Form Powered By : XYZScripts.com