Europa dopuszcza aspartam, a zakazuje cynamonu

Szanowny Czytelniku,

Unia Europejska ogłosiła, że aspartam jest niegroźny1 i można spożywać go, ile dusza zapragnie. Chce też mocno ograniczyć dozwoloną ilość cynamonu. Mieszkańcy krajów Europy Środkowej i Północnej, gdzie wiele tradycyjnych wyrobów cukierniczych produkowanych jest na bazie cynamonu, będą musieli z niego zrezygnować.

Dow AgroSciences wants to spray more harsh chemicals! Tell the EPA that “insufficient information” is not good enough!

Dear Agnieszka,
Dow’s GMO corn and soybeans haven’t even been approved and the company is already making requests to the EPA to spray more harsh chemicals throughout the entire growing season. Tell the EPA that poisoning our farmland is not the solution to our food problems!

With risks like lower sperm counts, hormone disruption and non-Hodgkins lymphoma…Truck spraying pesticides - herbicidesTell the EPA that additional harsh chemicals are too risky!

Świeże warzywa przyszłości

Szanowny Czytelniku,

pewien młody Kanadyjczyk znalazł prosty sposób produkcji świeżych warzyw. Zamiast uprawiać je na wsi i zajmować się problemami z przechowywaniem i transportem, zakłada szklarnie na płaskich dachach dużych budynków w miastach, na przykład na hangarach i hipermarketach.

KALENDARZ SŁOWIAN

Rok Słowian zaczynał się wraz z początkiem marca, a kończył wraz z lutym.

1 marca – Jaskółka Początek wezwań wiosny.

9 marca – Wiosenny Nowy Rok (Szczodry Wieczór, Święto Matki Ziemi) Wzywanie wiosny i modły o urodzaj. Przewidywano także pogodę na lato: ładna pogoda oznaczać miała ciepłe lato, śnieg – urodzaj, ciepły wiatr – lato mokre, a wiatr północny – lato chłodne.

Skąd pochodzą Słowianie – historia naszych korzeni

Słowianie opanowali rozległe przestrzenie wschodniej Europy, ekspansja narodu słowiańskiego jest pełna zagadek. Obecnie ludy słowiańskie zajmują większą przestrzeń na Ziemi niż miało to miejsce w innych dziejach.

Czy należy je uznać za opis stanu wiedzy na temat historii Słowian, czy może jest ono faktem, z którym trudno nam, Słowianom, się pogodzić? A może stworzyliśmy po prostu swoista anty-historię: nie wytwarzania, nie dziania się, nudy, bierności i stagnacji, która miała jednak doprowadzić do tego, że jesteśmy najliczniejszą w Europie grupa językową? Do dziś nie wiadomo właściwie, jakim sposobem.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com